• Toidulaat
  • Söömapüha peab ikka olema
  • Oodatud on nii suured kui väikesed
  • Toiduvalmistamise võistlused
  • N-Euro festivali pealavala aastal 2014
  • Üleriigiline Kalapüügivõistlus - Kalake

Eesti keelesfineng

Hea Toidu Festival - Grillfest 2021

11.-12. juuni 2021 Pärnu Vallikääru aasal kell 11.00-23.30

Esitleja

Esitleja

Suurtoetaja

Eesti Grilli Galal selguvad edukaimad tooted ja parimad maitsed

Eesti Grilliliit korraldas 4. juunil Viimsi Vabaõhumuuseumis Eesti suurima pimeküpsetamise ja -degustatsiooni. Hinnati enamike Eesti tootjate ja maaletoojate jaekaubanduses pakutavat toodangut. Parimad maitsed kuulutatakse välja 12. juuni õhtul Pärnus Grillfesti pealaval toimuval Eesti Grilli Galal.

Auhinnagalal pärjatakse edukaimad ja maitsvaimad tooted kuues erinevas kategoorias: šašlõkk, marinaadis ribi, marinaadis liha, toorvorst, grillvorst, ning kastmed. Nielseni kogutud müügiandmete alusel saavad auhinnad 2014. aasta edukaimad tooted ja Eesti Grilliliidu võistluste kohtunike suurdegustatsiooni tulemusena selgitatakse parimad maitsed.

Eesti Grilliliidu kohtunike žürii esimees ja Eesti Grilliliidu liige Priit Toomitsa sõnul oli 4. juunil Viimsi Vabaõhumuuseumis toimunud suur pimeküpsetamine ja -hindamine väga põhjalik ja kestis hiliste õhtutundideni. Professionaalsed grillimeistrid Jõhvist, Türilt ja Tallinnast küpsetasid nõuetekohaselt kõigi Eesti olulisemate lihatööstuste suvehooaja tooteid, kusjuures sõltumatu arvamuse säilitamiseks ei teadnud küpsetajad ega ka hindajad konkreetse toote nime ega tootjat, kogu toidukraam oli anonüümselt markeeritud. Kõikides kategooriates kokku osales üheksakümmend erinevat toodet, nendest 71 olid grilli- ja lihatooted, ülejäänud lisandid ja kastmed. Kohtunike töö ei olnud kerge, sest päeva jooksul tuli hinnata 42 kilogrammi liha- ja vorstitooteid, ühe kohtuniku kohta ca 3 kg. Grillfesti peakorraldaja ja suurtestimise initsiaator Auris Rätsepa kinnitusel ei olnud tegemist suursöömingiga: “Tooteid tuli ainult maitsta ja seejärel loputada suu maitsest puhtaks. Toodete ja tootjatega mis testijatele enim muljet avaldasid, kohtume Pärnus Grillfesti pealaval, eeloleval reedel kell 18!"

Eesti Grilli Gala on Eesti toidu- ja grillikultuuri edendav auhinnasündmus, millel pärjatakse läinud aasta edukaimad ja hooaja maitsvaimad tooted ning seeläbi austatakse ka nende tootjaid. Esmakordselt toimuva Eesti Grilli Gala korraldavad Eesti Grilliliit ja Nielsen Eesti.

Auhinnagala lisainfo: www.grilligala.ee

Ahjutäis konkursi lihatooteid

Kohtunik