• Üleriigiline Kalapüügivõistlus - Kalake
  • N-Euro festivali pealavala aastal 2014
  • Söömapüha peab ikka olema
  • Toidulaat
  • Toiduvalmistamise võistlused
  • Oodatud on nii suured kui väikesed

Eesti keelesfineng

Hea Toidu Festival - Grillfest 2021

11.-12. juuni 2021 Pärnu Vallikääru aasal kell 11.00-23.30

Esitleja

Esitleja

Suurtoetaja

Grillfesti soov uueks aastaks: “Et kõigil oleks kõht täis!”

Toidupanga toetamine on toidukultuuri festivalile auasi ning senise ühistegevuse jätkumine teeb vaid heameelt. Sellelgi aastal on Grillfest leidnud Pärnu Toidupangale oma ala ning andnud võimaluse seal oma tööd tutvustada. Grillfesti korraldajad kutsuvad kõiki kauplejaid oma toidukaubaga mõistlikult ringi käima ning juhul, kui tekib ülejääke, need kohalikule toidupangale loovutama. Festivali korraldaja Auris Rätsep märkis, et möödunud aastal toidupangale annetatud toidukraami ülemäära palju ei kogunenud, sest 45 000 festivalikülastajat nõudsid toidupakkujatelt oma ja nii sai söök mõnedest välirestoranidest enne festivali lõppu sootuks otsa.

Teeme seda ise ise ja kutsume partnereid ning külastajaidki üles toidupangale annetama. Toidupanga annetustelefonid on avatud aastaringselt ning kohtume Toidupangaga taas juba eeloleval suvel Grillfestil, 12. ja 13. juunil Pärnus, Vallikääru aasal.

"Koostöö Grillfestiga hakkab meie jaoks juba traditsiooni mõõtmeid omandama," ütleb Eesti Toidupanga kommunikatsioonijuht Nele Hendrikson ja lisab, et on väga tänuväärne, kui suure toidufestivali korraldajad peavad oluliseks mitte ainult toidu valmistamist ja mõnusat laadamelu, vaid selle taustal mõeldakse siiski ka vastutustundlikule ülejääkidega toimetamisele. "Pärnu Toidupank jagab selle, mis festivali lõpus meile üle antakse, kohalikele puuduses elavatele peredele või kasutavad ära oma vastavatud sotsiaalkohvikus. Mis saaks olla parem- hea ja kvaliteetne toit ei tohi raisku minna," lisas Hendrikson. 

Toidupangaga tegevuse toetamine on festivali ametlik heategevusmissioon 2013. aastast.

Vaata lisaks Grillfesti ja Toidupanga koostöö kohta.

Eesti Toidupank www.toidupank.ee

Fotol: Grillfesti pealava juhataja Emil Rutiku ja Pärnu Toidupanga koordinaator Erika Kukk tutvustavad festivalikülastajatele toidupanga tegevust (2013). Autor Kutt Niinepuu.