• Toiduvalmistamise võistlused
  • Söömapüha peab ikka olema
  • N-Euro festivali pealavala aastal 2014
  • Oodatud on nii suured kui väikesed
  • Toidulaat
  • Üleriigiline Kalapüügivõistlus - Kalake

Eesti keelesfineng

Hea Toidu Festival - Grillfest 2021

11.-12. juuni 2021 Pärnu Vallikääru aasal kell 11.00-23.30

Esitleja

Esitleja

Suurtoetaja

Pärnupäevalised sõid ära terve sea

Hoolimata keerulistest ilmaoludest saabus rahvast hulgaliselt. Grillfesti korraldatud viktoriinist, mille auhindadeks olid Pärnule kohaselt festivali rannalinad, selgus, et Pärnu Päeva peetakse juba viiendat ja Grillfest toimub Pärnus kuuendat korda. Lõbusa söömaaja avasid kõnede ja sealõikamisega Pärnu Linnavalitsuse esindajad Jane Mets, Romek Kosenkranius ja Meelis Kukk. 

Rakvere Lihakombinaadi ehtne Eesti siga kaalus 50 kg ja Pärnumaa jahimehest hobikokk, Eesti Grilliliidu liige Meelis Meedla alustas selle küpsetamist juba eelmisel õhtul. Kokku viibis siga ahjus madalal temperatuuril 18 tundi ja selleks, et see veelgi maitsekam oleks, tegi Meelis seale ka soolavedeliku süsti. 

Kaupmehe kauplusladu, mis asub ka Pärnus, esitles liha kõrvale kahte maitsvat Hermans'i kastet: Whiskey BBQ ja Mojo Rojo. Hagari pgarid saatsid söömaaega ilmestama igati sobilikud Hagari Ciabattad. Need mõnusad kuklid on valmistatud ehtsa Itaalia retsepti alusel.

Pakutav toidukraam meeldis vaatamata põnevale ilmale sadadele kohalesaabunud toiduhuvilistele väga ja nii jäi tund aega kestnud seapeost järele ainult üks kont.

Toreda Pärnu Päeva meenutuseks on sobilik hõisata: Elagu Pärnu linn, tema elanikud ja külalised ning kohtumiseni 12. ja 13. juunil Vallikääru aasal, Grillfestil!