• Oodatud on nii suured kui väikesed
  • Toiduvalmistamise võistlused
  • Toidulaat
  • N-Euro festivali pealavala aastal 2014
  • Üleriigiline Kalapüügivõistlus - Kalake
  • Söömapüha peab ikka olema

Eesti keelesfineng

Hea Toidu Festival - Grillfest 2021

11.-12. juuni 2021 Pärnu Vallikääru aasal kell 11.00-23.30

Esitleja

Esitleja

Suurtoetaja

Grillfest päästab Pärnu hansasea

Pärnu skulptor Rait Pärg lõi 2010. aasta rahvusvahelisteks Hansapäevadeks suure ja armsa penoplastist sea. Kõrgust on sellel elukal inimese jagu, laiust rohkemgi veel. Siga on elanud skulptorihärra hoovis lageda taeva all juba pikemat aega ja et ta päris looja karja ei läheks, tuleb teda nüüd turgutada.

Grillfest ja Rait Pärg leppisid kokku, et kuulus Pärnu siga saab uue välimuse ja hakkab taas rahvast teenima, temast saab toidukultuurifestivali infosiga! 

Sea looja Rait Pärg selgitab: "Päevinäinud siga saab uue värske välimuse ja kohvriteema asemele paigaldame spetsiaalse valgustusega infotahvli, selleks tuleb siga veidi ümber ehitada. Pakkusin selle idee festivali korraldajatele ise välja, sest see vägev loom väärib uut elu ja on tore kui ta saab pärnakaid ja külalisi kasulikult teenindada".

"Siga hakkab rahva rõõmuks elama Vallikääru aasal Grillfestil ja võime olla kindlad, et meil on maailma toidufestivalidest nüüd kõige stiilsem infopunkt - tõeline Eesti infosiga!", tundis uuest töötajast rõõmu festivali korraldaja Auris Rätsep.  

Pärnu hansasea sünni ja eelmise elu kohta saab lugeda siit. 

Kohtumiseni Grillfestil Pärnus, 12. ja 13. juunil!