• N-Euro festivali pealavala aastal 2014
  • Toidulaat
  • Üleriigiline Kalapüügivõistlus - Kalake
  • Oodatud on nii suured kui väikesed
  • Toiduvalmistamise võistlused
  • Söömapüha peab ikka olema

Eesti keelesfineng

Hea Toidu Festival - Grillfest 2021

11.-12. juuni 2021 Pärnu Vallikääru aasal kell 11.00-23.30

Esitleja

Esitleja

Suurtoetaja

Grillfesti arst kutsub külla, visiiditasuta!

Eesti seeniorite seas kuuldavasti vägagi populaarne ajaleht 60+ kirjutas sel nädalal, et Grillfesti arst Mare Liiger võtab festivali ajal soovijaid tasuta vastu ja annab hüva nõu.

Mare Liiger: "Festivali pealava ehk E-Piima juustulava ja USS turvateenistuse kõrvalt leiate arstiabi telgi. Nii nagu vanasti, on Grillfestil päris arst, kellel on aega inimestega vestelda. Kui teid vaevab miski tervisehäda ja soovite nõu pidada, siis tulge meie telgist läbi. Vahva oleks kui te võtaksite kaasa oma haigla väljavõtted kui need olemas on, varem registreeritud EKG-d ja regulaarselt tarvitatavad ravimid. Räägime, selgitame ja ehk tõlgime meditsiinikeelest emakeelde selle, mis inimesel mõistmata jäänud. Tasuta."

Ka festivali korraldajatele tuli selline initsiatiiv toreda uudisena. Auris Rätsep: "Kui ma Mare juttu lugesin, siis ei suutnud uskuda, et on veel selliseid inimesi, kes oma oskuste ja teadmiste raames on valmis teisi aitama ja täiesti tasuta. Ma saan aru küll, et Grillfest on rahumeelne koguperefestival ja arstidel tööd napib ja see on suurepärane, aga iga teine festivali töötaja ja ilmselt ka ma ise kulutaks vaba aega endale või perele, aga Mare on valmis pühenduma täiesti võõrastele. Igatahes on see erakordne ja südantsoojendav uudis ja huvilistel soovitaksin küll võimalust kasutada ja arstile tulla: nii Eestis kui viimastel aastatel ka Soomes tegutseval kogenud kiirabiarstil on mida abivajajatele soovitada ja rääkida."

Mare Liigeri meeskond on Grillfesti teenindanud 10 aastat.

Marele saab kirjutada: mare@rkelu.ee, www.rkelu.ee