• Toidulaat
  • Oodatud on nii suured kui väikesed
  • Söömapüha peab ikka olema
  • N-Euro festivali pealavala aastal 2014
  • Üleriigiline Kalapüügivõistlus - Kalake
  • Toiduvalmistamise võistlused

Eesti keelesfineng

Hea Toidu Festival - Grillfest 2021

11.-12. juuni 2021 Pärnu Vallikääru aasal kell 11.00-23.30

Esitleja

Esitleja

Suurtoetaja

Grillfest esitleb: Pärnu Vallikraavi rajatakse maailma suurim söegrill!

Täna 1. aprillil sõlmisid Eesti Grilliliit, Grillfest, Eesti Grillisöetootjate Liit ja Pärnu Linnavalitsus neljapoolse lepingu Guinnessi-rekordi üritamiseks. Osapoolte koostööna on plaanis rajada reedel 10. juunil, Grillfesti esimesel toimumispäeval, Vallikraavi maailma suurim söegrill millel saab küpsetada iga huviline.

Pärnu linnapea Romek Kosenkranius: "Tegemist on igati ambitsioonika ja maailmas kindlasti tähelepanu pälviva sündmusega, mis toob Pärnule kuulsust ja turiste nii Eestist kui välismaalt. Tehniliselt on see üpris keeruline projekt: rajada tuleb ajutine tamm Vallikraavi vee sissepääsu takistamiseks (vaata lisatud plaani) ja kogu vesi seejärel merre pumbata. Ka Vallikraavis resideeruvad kalad ja neid püüda armastavad kalamehed peavad selle ajutise lahendusega arvestama, esimesed suuname selle aktsiooni ajaks merre ja teised kalapoodi. Laupäevaks tuleb vesi, kalad ja kalamehed Vallikraavi tagasi lasta, sest siis toimub seal Grillfesti traditsiooniline Üleriigiline Kalapüügivõistlus - Kalake."

Eesti Grilliliidu Guinnessi-projektijuht Hannes Loopere (alumisel pildil keskel): "Idee pärineb ühelt minu välisreisilt, kus mind grilliti üpris koralikult. Siis tekkis ka mõte, et võiks rajada maailma suurima grilli, millel küpsetada saaksid kõik, kõiki ja kõike. Vallikraav saab reedel olema ääreni sütt täis ja kuumus on seal üpris tugev, nii et grillisõbrad saavad küpsetamiseks kasutada ainult pikki käsi või pikki grillivardaid. Suur Guinnessi rekordi ühisüritamine algab reedel 10. juunil kell 13.00 ja lõpeb siis kui kogu süsi on ära põlenud. Turvalisuse huvides ja tuleohutuse tagamiseks tõmbame kogu üritusele lõpuks vee peale ja see kes platsilt viimasena lahkub, kustutab ka grillitule!"

"See on Eesti grillisöetootjatele suurepärane turundusprojekt oma tootmisvõimsuse ja söekvaliteedi demonstreerimiseks kogu maailmale. Kokku kulub Vallikraavi söega täitmiseks meie arvestuste järgi 97 Kamaz-i koormat Siberi päritolu kvaliteetset Eesti lehtpuusütt", avaldas toimuva üle heameelt Eesti Grillisöetootjate Liidu juhataja Anatoli Ugol.

Kohtumiseni Grillfestil!

Hannes naistega