• Toidulaat
  • Üleriigiline Kalapüügivõistlus - Kalake
  • Oodatud on nii suured kui väikesed
  • Toiduvalmistamise võistlused
  • Söömapüha peab ikka olema
  • N-Euro festivali pealavala aastal 2014

Eesti keelesfineng

Hea Toidu Festival - Grillfest 2021

11.-12. juuni 2021 Pärnu Vallikääru aasal kell 11.00-23.30

Esitleja

Esitleja

Suurtoetaja

Pärnu Päeva avamisel nauditi muusikat ja toitu

Pärnu Päeva avamise ja suure ühissöömise pildigalerii

Laupäeval, 9. aprillil toimunud Pärnu Päevaga tähistati linna 765. sünnipäeva. Martensi väljakul toimunud Pärnu Päeva avamisel esines Pärnu Noorte Puhkpilliorkester, kes lisaks heale pillimängule näitas ka marssimisoskust, tehes kesklinnale tervitusringi peale. Kell 11 avas kuuendat korda tähistatava Pärnu Päeva tervituskõnega linnapea Romek Kosenkranius, kes seejärel rahva rõõmuks Grillfesti küpsetatud pidusea lahti lõikas.

Grillfesti korraldaja Auris Rätsep: "Pakume pärnakatele ja linna külalistele suurt Grillfesti siga juba kolmandat aastat ja see ühisssöömine tähistab juuni teisel nädalavahetusel Pärnus toimuva toidukultuurifestivali teavituskampaania algust. Grillfesti sõnum on see, et tulge 10.-11. juunil Vallikääru aasale tutvuma toidutoodetega ja nautima suurepäraseid roogasid erinevatest köökidest ja kultuuridest. Sissepääs on kõigile tasuta ja oodatud on igaüks!"

Pärnumaa grillimeister Meelis Meedla küpsetatud 50-kilone Rakvere LK Eesti siga rändas sadade külastajate kõhtudesse poole tunniga. Lihakõrvaseks oli Eesti Pagari küpsetatud Eesti enimmüüdud Rehe rukkileib.

Pärnu Päeva tähistamise traditsioon sai alguse 2011. aasta 24. aprillil, mil päev oli pühendatud Pärnu linna 760. aasta juubelile. Kahel järgneval aastal toimus Pärnu Päev ülestõusmispühal, sest just sel päeval 1265. aastal andis Saksa ordu Liivimaa haru meister Conrad von Mandern välja privileegi, millega kinkis linnale maa lossi ees jõest mereni, kuni Reiu suudmeni.